eLabrador.cz

tel.: +420607535961

Chovatelská stanice labradorů Polepy u Kolína

Chovatelská stanice labradorských retrívrů z Polep u Kolína

Chovatelé: Vondráčkovi, Kolín – Polepy 190
Telefon: +420607535961, +420777656833, e-mail: elabrador@email.cz

Jak to u nás v chovatelská stanici chodí

Od doby, kdy začne fenka hárat, cca 14.-16. den probíhá krytí (návštěva pejska). Vhodný den na krytí zjišťujeme z krve fenky, někdy jedeme na krev 3x, jindy i 5x, abychom skutečně věděli, že je fenka opravdu připravená. Otce štěňátek vybíráme vždy tak, aby štěňátka měla předpoklad pevného zdraví a vyrovnané povahy.

Od krytí, cca 30. den, jdeme na ultrazvuk, kde je potvrzena březost.

Cca 60-65 den od krytí rodíme. Rodíme doma, holčičky mají v našem domě speciální svoji místnost. Celý porod maminku podporuji, podávám vitamíny, energii a asistuji při vybalování miminek. Prostě jsem mamince po ruce a snažím se podpořit fenku, jak to jde. Celý porod se snažím fotit a sem tam natočit video, abyste již byli od začátku propojeni.

Okolo porodu zakládáme skupinu na WhatsApp, kde jsou všichni, kdo mají předběžnou rezervaci, abychom mohli vše od prvopočátku společně sledovat až do odchodu štěňátek. Zasíláme skoro denně fotografie a videa, aby vám to rychleji utíkalo.

Okolo 30. dne je možná návštěva. Na tuto návštěvu musíte být 100% zdraví. Pokud, ale vyhodnotíme období za nebezpečné, nevhodné z důvodů epidemie a nejen COVID, ale jiné. Ani miminka, ani my, si nemůžeme v tomto období dovolit jakoukoliv zdravotní nákazu. Bylo by to fatální pro miminka čekají na očkování, tak pro nás neměl by se o ně kdo starat. Ve 2, 4 a 7 týdnech jsou štěňátka odčervené a v 6. týdnu očkované, očipované a důkladně vyšetřené veterinářem, zda jsou v pořádku zoubky, bříško, ocásek a kluci s kuličkami. Poté odesíláme veškerou dokumentaci na plemennou knihu, aby mohli být vystaveny PP (průkazy původu).

Den 50. od narození štěňátka odchází do Vašich domovů.

Nebereme si zálohy, tak do té doby třeba někdo i může změnit svůj názor a štěně si vzít jinde, takže se můžete posunout v pořadí dopředu. Anebo naopak se vám naskytne možnost mít štěňátko od někoho jiného, tak nám to prosím pouze dejte obratem vědět. My vás nechceme vázat víme, že se stát může cokoliv.

U předběžné rezervace je fajn, že si můžete vybrat i jméno svého mazlíčka, které bude uvedeno v průkazu původu, nebo je možná kombinace jmen. Například, kdybyste chtěli Aničku, Dixi Anna z Polep u Kolína. Pokud byste si vybrali jakékoliv jméno vždy se domluvíme.

První platbu zasíláte na účet až se štěňátka narodí a bude jasné, že se na vás dostalo. Stál se může do poslední chvíle stát cokoliv. Bohužel, výběr štěňátka osobně není možný, pouze na dálku z fotografií a videí. A to kvůli tomu, že jsou to miminka. Do 30. dne k nim můžeme pouze my. Pořadí výběru Vašeho štěňátka určuje pořadí, ve kterém jste nás oslovili.

Cena našich štěňátek je vždy průměrná danému období. Ne nejvyšší, ne nejnižší. Po porodu vám zašlu platební instrukce, platba je rozdělena na 2, nebo 3 platby. Celá částka musí být doplacena před převzetím štěňátka, které je možné od 50 dne.

Nastavili jsme si hodně vysokou laťku. Jak s péčí o štěňátka, kterou se vám budeme snažit přiblížit, tak s krmivem Yoggies s probiotiky. Následná komunikace, rady, je to servis denně od narození dále. Stáváme se přáteli a do budoucna se potkáme i na srazu, pokud budete mít zájem potkat se sourozenci.

krmení chovatelská stanice

Štěňátko si od nás odnášíte s informacemi, očipované, odčervené, očkované se základním prakticky balíčkem (vodítko, obojek, navoněná deka a plyšák maminkou a sourozenci, hračku, pamlsek a možná ještě něco) a 15 kg pytlem Joggies, který si hradíte vy. Takže při odchodu máte vše, co potřebujete. Průkaz původu (PP) vašeho Labradorského Retrívra zasíláme doporučeně poštou, jakmile nám přijdou z plamenné knihy.

Veškeré zdravotní testy a dokumenty obou rodičů rádi ukážeme, ale pouze osobně. Kdyby Vás cokoliv napadlo, volejte, pište, rádi Vaše dotazy zodpovíme.