eLabrador.cz

tel.: +420607535961

Chovatelská stanice labradorů Polepy u Kolína

Chovatelská stanice labradorských retrívrů z Polep u Kolína

Chovatelé: Vondráčkovi, Kolín – Polepy 190
Telefon: +420607535961, +420777656833, e-mail: elabrador@email.cz

Chovatelská stanice labradorských retrívrů

Chovatelská stanice labradorských retrívrů Polepy u Kolína

Jsme malá rodinná chovatelská stanice věnující se chovu labradorských retrívrů. Štěňátka máme hlavně pro radost. Aktuálně máme tři fenečky labradora.

  • Anička 7.4.2007 - 5.10.2021
  • Barunka
  • Bellinka

Quki ze Zlatého Antoníčku

Anička

Anička, narozená 7. 4. 2007, to je naše babička, která nám pomáhá vychovávat jak štěňátka, tak naše děti. Anička je úžasné povahy, nikdy jsme jí nic extra neučili a vždy se věnovala dětem na 100 %, hlídala je, opatrovala, hrála si s nimi a nehne se od nich dodnes. Hodná, laskavá, poslušná a vysoce inteligentní fenka. Manžel o ni říká, že je to nejchytřejší blondýna, co zná. :-)

Anička je bez průkazu původu, ale oba její rodiče jsou čistokrevní a díky její úžasné povaze, nám bylo od veterináře doporučeno mít štěňátka, ale než se tomu tak stalo, byla jí zjištěna epilepsie. V tomto případě by březost u takto nemocné feny byla velmi neetická. Osm z deseti štěňátek by mělo epilepsii.

Aničky nemoc nás přivedla k rozhodnutí mít další fenku s průkazem původu, abychom měli nejlepší předpoklad mít zdravého psa. Nechceme již riskovat běhání po veterinárních stanicích, každodenní podávání léků a neustálý strach z toho, kdy přijde další epileptický či jiný záchvat.

Barunka

Pořídili jsme si tedy labradorku Barunku (*10.10.2017 - Quki ze Zlatého Antoníčku) s průkazem původu a když jsme viděli její krásný rodokmen, neodolali jsme a zatoužili po štěňátkách. Pro Barunky uchovnění jsme prošli všemi možnými i nemožnými zdravotními testy, výstavami, zkouškami a veškerými administrativními záležitostmi. Následně na to se nám podařil dne 17.12.2019 náš první vrh "A", ze kterého jsme si nechali štěňátko, naši milovanou Bellinku (Annabell z Polep u Kolína). Všichni z ní máme velkou radost a již se těšíme celá rodina jejímu výcviku.

Já osobně mám dlouholeté zkušenosti s chovem psů. Od malinka jsme s bratrem toužili po štěňátku, asi jako každé děti. Až jsme si jednoho dne domů přivedli zatoulanou fenku kokršpaněla, kterou jsme pojmenovali Betynka a nedali jsem na ni dopustit a ona také na nás. Bohužel s námi zažila pouze dva krásné roky. Později nám rodiče zakoupili čistokrevnou fenku německého ovčáka Astu, které měla štěňátka v roce 1996 a z tohoto vrhu jsme si nechali štěňátko Čikynu. V roce 2002 nám k Čikynce přibyl Don, což byl kříženec českého fouska a rotvajlera.

Všichni psi byli skvělí, ale já se prostě zamilovala do labradorů a jejich povahy. Jsou úžasní, bezproblémoví, přirozeně inteligentní, hodní, laskaví, neskutečně věrní a oddaní.

Vím, že se říká, nikdy neříkej nikdy, ale jiného psa, než labradora bych už nechtěla.
S láskou Šárka a Aleš Vondráčkovi se svoji milovanou rodinou.
V Polepech 1.4.2020

Osvědčení chovatelské stanice

Chovatelská stanice labradorských retrívrů Polepy u Kolína