eLabrador.cz

tel.: +420607535961

Chovatelská stanice labradorů Polepy u Kolína

Chovatelská stanice labradorských retrívrů z Polep u Kolína

Chovatelé: Vondráčkovi, Kolín – Polepy 190
Telefon: +420607535961, +420777656833, e-mail: elabrador@email.cz

Čím krmíme naše holky

Nejdříve jsme začali u klasických pečených granulí, ale protože Barunka nám všechny přestala po dvou dnech jíst, tak jsme zkoušeli další a další, abychom zjistili, co jí vlastně bude chutnat.

Díky výstavě v Martiněvsi v roce 2019 jsem se potkala s chovatelkou, paní Balšánkovou a dověděla se o stravě, která se nazývá B.A.R.F neboli syrová strava. Tato strava vyplývá ze stravy vlka. Přirozená strava pro psa. Začali jsme tedy s holkami „barfovat“ www.dopsimisky.cz.

Když přišly první štěňátka hledali jsme vhodné granule a našli Mister mix junior - www.koupit-krmivo.cz. Holkám jsme začali střídat granule Mister mix na chaloupce a doma dostávali B.A.R.F. Granule lisované za studena se dají kombinovat se stravou B.A.R.F. Takto jsme fungovali rok a půl. Se vším jsme byli spokojení, ale přiznám se, že nás trápily igelity z masa a pytle od granulí. Snažíme se minimalizovat odpady.

V roce 2021 na podzim jsme narazila na firmu Yoggies www.yoggies.cz jejich za studena lisované granule jsou balené v papírových pytlích a jsou s probiotiky. Další plus, mají několik chutí. A jak sám majitel Yoggies rád říká je to takový sušený B.A.R.F. Takže pro nás jako chovatele úžasný kompromis. Máme za studena lisované granule, jsem ekologický a mám pocit, že naše holky dostávají vše, co potřebují. Občas jsme se u B.A.R.F. báli že nejsme schopný vyvážit přesnou dávku, tak aby v ní měli Holky všechno, co potřebují. Tady vím že to v Yoggies udělali za mě a bez chemie.

krmení chovatelská stanice

Teď už sbíráme pouze šípek (přirozený zdroj vitamínu C) před zimou v čistých Orlických horách, kde pronajímáme chalupy. A díky naším chaloupkám, jsou štěňátka zvyklá i na cestování, protože od 14 dní věku jezdí každý týden s námi na chaloupky eZdobnice.cz.

Velice rádi také nakupujeme v Mazlíčkův svět – prodej krmení a doplňků pro psí a kočičí mazlíčky (www.mazlickuvsvet.cz) milý, příjemný, rychlý, ochotný.

Štěňátka jsou zvyklá na granule. MINI Yoggies Active Kachna & zvěřina s probiotiky. Přejeme si, aby štěňátka ve stejné značce granulí pokračovali, ideálně do jednoho roka. Proto si první pytel objednáváte k nám a odvážíte si granule i se štěňátkem.

Od nás dostáváte praktický balíček pro jednodušší začátek. Dečku, plyšáčka, oboje navoněné od maminky a sourozenců, pokračovací obojek v barvě, prodlužovací vodítko a od Yoggies krásný balíček na cestu + krásnou Slevu na nákupy. Vše na fotce (výbavička pro štěňátka může mít i jiné složení).

Chovatelská stanice labradorů Polepy u Kolína