eLabrador.cz

tel.: +420607535961

Chovatelská stanice labradorů Polepy u Kolína

Chovatelská stanice labradorských retrívrů z Polep u Kolína

Chovatelé: Vondráčkovi, Kolín – Polepy 190
Telefon: +420607535961, +420777656833, e-mail: sedmicka-zdobnice@email.cz

Quki ze Zlatého Antoníčku

Labradorský retrívr

Narozena: 10. října 2017
Velmi milá, přátelská, vhodná k dětem, klidná, oddaná s loveckými pudy, výborný aportér a plavec
Barva: žlutá
DKK: B
DLK: 0/0
Chrup: plnochrupá, skus nůžkový
Výška: 52cm
EIC - N/N
HNPK - N/N
PRA prcd - N/P

Otec: Jagger Rescator
Matka: Meri že Zlatého Antoníčku
Zkoušky: OVVR

Výstavy

  • Klatovy národní výstava 2019
  • Martiněves krajská výstava 2019

Nepovinné testy DNA

EIC (exercise Induced Collapse - zátěžový indukovaný kolaps)
EIC je dědičné onemocnění, o jehož existenci se ví už poměrně dlouho, ale teprve nedávno byl odhalen defektní gen, který je za jeho výskyt odpovědný. Exercise induced collapse můžeme přeložit zhruba jako Kolaps provokovaný fyzickou zátěží. Je nejčastější příčinou kolapsu, vedoucího někdy až k úhynu mladých, zdánlivě zdravých zvířat. Postižení psi mohou snášet lehčí cvičení a aktivitu, ale při intenzívnější zátěži přestávají koordinovat svůj pohyb, objevuje se svalová slabost, pánevní končetiny se třesou nebo podlamují, pes ztrácí schopnost udržet rovnováhu, pozorujeme ztuhlý krok, který se může přenést i na hrudní končetiny, pes může padat k jedné straně a během 5-15 minut kolabuje.
Naše QUKI je na toto onemocnění testované s výsledkem N/N- není nositelka a kryjeme psem, který je N/N, takže štěňátka budou vždy N/N- čistá ZDRAVÁ :-)

HNPK (hereditární nazální parakeratóza)
Nazální parakeratóza je genetické onemocnění, při kterém dochází k nadměrnému vysychání nosní houby. Obzvláště dorzální část vytváří keratinizované šupiny, které se přilepují k nosu. Mohou se objevit i krvácivé fisury, které vedou k chronické iritaci a zánětu kůže nosu. Barva kůže nosu se může změnit z tmavé na světlou. První klinické příznaky se u postižených psů objevují ve věku šesti měsíců až jednoho roku .Jedná se o velmi bolestivé onemocnění
Naše QUKI je na toto onemocnění testované s výsledkem N/N- není nositelka a kryjeme psem, který je N/N, takže štěňátka budou vždy N/N- čistá ZDRAVÁ :-)

PRA-prcd (progresivní retinální atrofie)
Dědičné onemocnění vedoucí k degeneraci sítnice končící slepotou. Sítnice se skládá z fotoreceptorových buněk nervového původu porývající vnitřní vrstvu stěny oka. Fotoreceptorové buňky rozdělujeme podle jejich funkce na tyčinky a čípky. Tyčinky umožňují mezopické vidění a rozpoznávání kontrastů. Čípky jsou zodpovědné za barevné vidění. Prcd-PRA způsobuje z počátku ztrátu funkce tyčinek doprovázenou šeroslepostí. Později dochází k postižení funkce čípků s rozvojem celkového oslepnutí. Věk nástupu klinických symptomů je typický pro rané dospívání a časnou dospělost.
Naše QUKI je na toto onemocnění testované s výsledkem N/P- je pouze přenašečkou, ale vždy kryjeme psem, který je N/N tedy není nositelem, takže štěňata budou N/N- čisté a nebo N/EIC, ale vždy budou zdravé :-)

Doporučujeme